DİĞER HABERLER

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Sarıgül, Cumhur İttifakına katılmayacaklarını ve sol bir parti olmayacaklarını belirtti.


Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Yeni kuracağı partinin isminin Türkiye Değişim Hareketi olacağını belirten Sarıgül, “TDP'nin tüzük ve programı yazıldı. Kuruluş başvurusu, aralık ayının üçüncü haftası gerçekleştirilecek” dedi.

CHP’nin mirasçısı bir parti, sol bir parti olmayacaklarını ve ittifaklara katılmayacağını belirten Sarıgül, “Cumhur İttifakına katılacağımız büyük bir haksızlık. Birinci turda ittifak demek, iktidara büyük sevaptır. Birinci turda her partinin adayını çıkarmasını istiyoruz. Parlamento seçimlerinde de ittifak düşünmüyoruz. Başka bir şey söylemek isterim: CHP'nin HDP ile görüşleri uyuyor mu? Veya CHP ile Temel Karamollaoğlu'nun görüşleri ne kadar uyabiliyor ki bir araya geliyorlar? Birbirini sevmeyen, dünya görüşleri uymayanlar siyaset için bir araya geliyorlarsa biz bu oyunu bozacağız. İttifak sadece iktidarın işine gelir” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA SARIGÜL'ÜN PARTİSİNİN ADI BELLİ OLDU! 

Mustafa Sarıgül yeni kuracağı partinin adının Türkiye Değişim hareketi olacağını ifade ederken partinin tüzük ve programının yazıldığını kuruluş başvurusunun ise aralık ayının üçüncü haftasında gerçekleştirileceğini ifade etti.
Anahtar Kelimeler: MUSTAFA SARIGÜL' PARTİSİNİN BELLİ !